Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
֓
Untitled Document

.. " " "" (), .

, ". (. )" , .

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1218  
: 28.10.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©