Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
“
Untitled Document

, , , . ⼝ , :

- , . , . , .

, .. .

- . , . , , - . - , .

396.160 , 294.160 , 102.000 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1162  
: 26.10.16

Настани

Апр 24 Јубилеј: 140 години од рагањето на Христо Узунов и Патронен празник на ОУ "Христо Узунов"

Мај 1 Меѓународен ден на трудот

Мај 7 Ден на Службата за безбедност

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©