Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ .. 14 . Σ ȍ
Untitled Document

.. -  22.10.2016 .()  (, , , , .) ..14 蝄.

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1234  
: 19.10.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©