Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ 5 () , 5() , “ , , , , , , , ( ).

, :

- , .

, , .

, :

3-6 ( , , ),

(5 10 ) , .

, . .. „“ ( ).

.

( ) .

() . ( ).

05.10.2016, , :

.

.

, ( ).

.

ӣ , .

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1264  
: 13.10.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©