Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
˓
Untitled Document

5 732 „“, . „“, .

„“ , , , , .
, „“, , , „“ .

. .„“ 30 , , , 800 , .

.

, „“ . , „ “, .

, „“ .

„“, , ༝ „“. „“ , „“, „“ ,  .

100 , 800 30 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1353  
: 10.10.16

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©