Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
A ȣ
Untitled Document

JA


:
1. 2016 .
* .
2. :
* .
3. ( ) , .

:


100 0000000630 95

..

1

( )

840-152-03210

717 112

2

..

840-152-03294

717 133

. ( ) .

: www.ohrid.gov.mk

:  1292  
: 10.10.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©