Ohrid - City of UNESCO
 

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

39 („. “ .5/2002) 26 („. “ .8/2007), :10.10.2016 () 11,oo .
.
:

͠

  1. - .
  1. .
  1. 8 8.1 1 ..11843 2, , 2012 2017.
  1. 2.4.20 2, 2.4 ..16545 16546 3, , 2012 2017.: www.ohrid.gov.mk

:  1231  
: 04.10.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©