Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , 29. - . . , 弝 .

  - . , , . - . 17 .

  2000- ( World Heart Federation).   .

: www.ohrid.gov.mk

:  1234  
: 02.10.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©