Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō ȣ Ĕ
Untitled Document

.. “ ” “ ” “ ” “ ”, ( ), 12 06:00 11:30 60 .

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1278  
: 01.10.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©