Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
29 -
Untitled Document

2000- ( World Heart Federation). 17 .

29- , , , .

10 , , 4 .

01.10() 09 13 , .

, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1268  
: 29.09.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©