Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- , , .

    , - .   .


- ,   . , . . , . ,   .
, . , , . -
.

- ,   . . , , .̓,.̓ . , . . , . . , . . . . .

: www.ohrid.gov.mk

:  1282  
: 22.09.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©