Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2016/2017
Untitled Document

2016/2017 100 :
25 ( ) VII,VIII Iՠ ;
25 ( ) VII,VIII Iՠ ;
25 ( ) II,III IV ,
25 ( ) , II,III IV , .

I.

) , :

1.
2.
3. I, II III , ,
4. VI I ,
5. .

) :

1.
2.
3. VI I ,
4. ., www.ohrid.gov.mk.
:
1. ;
2. ;
3. ,, ;
4. ();
5. ӣ
6. / . www.ohrid.gov.mk

II.

1500,00 2016/2017 ., 20.10.2016 () , : .,, ⓠ . 57 ,

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1233  
: 19.09.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©