Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō
Untitled Document

, .

(14.09.2016) , .

:

1.       . , . , . , . , . , , . , . , . ( . ), . ( . )
 
2.       , , , , , , , , 8- , ,
 
 
3.       , , 7- , , , , , .
 
4.       , , , , , , , , , , 8- , , .
 
 
5.       , , , , , , , , , , .
 
6.       : , , , , .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1230  
: 14.09.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©