Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

8 , , , , .

- 8. 1991 , 25 , ༝ , , . , , .

25 , , , , , . , , .

. , , . . 8 - - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1240  
: 07.09.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©