Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

. , . , .

- , , , . , , . , . , . . . , .

, . , .

- , , , 弝 , , , .

, .

- 7 , 5 2 , 540 394 . , . . , .

ࠠ .

: www.ohrid.gov.mk

:  1283  
: 06.09.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©