Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::
Untitled Document

, , , , , .
, .

ࠠ .

- , , , . , . - .

༝ , . 2013 2016 177 . 1 500 2 000 . 1 969 000 . , .

蝠 Landon Imperial College MIT , .

: www.ohrid.gov.mk

:  2512  
: 06.09.16

Настани

Дек 21 Ден на настава на турски јазик

Дек 21 Патронен празник на ОУ Кочо Рацин

Дек 31 Дочек на Нова Година ПРЕДНОВОГОДИШНА ПРОГРАМА

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©