Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2016
Untitled Document

, 8 , „ “ , - „ “ . , , , , „ “, .

„ “ , , , .

- , , . , .
- , , . „ “ .
„ “ , , . , „ “ . .
, , , -
.

, -. , , .

, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1245  
: 03.09.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©