Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
-
Untitled Document

, , „ “ . . - , .

, :

- . . . , . , , . , , . , .- , , ༝ . , , , , . 젠 - .

200 50 , , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1284  
: 02.09.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©