Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 9
, , .
, (22.08.2016) 21 , , Sethstat.
(23.08.2016) 21 Kabadayas .
, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1215  
: 22.08.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©