Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
30
Untitled Document

30- , .

.

- , . , 30 . , , . , . , , , . .

, , .

- , ༝ . 400 , 30 - , ༝ .

, .

- , . . , . , . , .

, 30 18 9 9 .

. , , , , , .
, , , , , .
12 . , 17 .

, .

10 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1215  
: 18.08.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©