Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
A ȣ Ӎ 2922/1, 2922/2 2922/3 Ό
Untitled Document

2922/1, 2922/2 2922/3 . . 80/2016 2016 . , - .

1. 2922/1, 2922/2 2922/3 0,033 2922/1, 2922/2 2922/3 .
2. 16.08.2016 - 23.08.2016 .
3. 19.08.2016 . 12.00 .
4. .
5. 14.00 16.00 .
6. , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1277  
: 16.08.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©