Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
. ȓ
Untitled Document

, , . . :


- , , . , 弝 . . , . , 弝 . .

, , .


- . . 弝. , , , .

, - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1304  
: 10.08.16

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©