Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ף Σ
Untitled Document

, , . . . .


25. ༓ , . , , , .

, 40 , 300 000 . . , , , , , , , , , . , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1281  
: 10.08.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©