Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣȣ ϣ
Untitled Document

, . 40 , , , , , . .
, . , .
, 300. 000 . , , 堠 .
.
, . , , .
.

: www.ohrid.gov.mk

:  1258  
: 09.08.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©