Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ 1 100 Σ .
Untitled Document

1 100 . , , “ “ 21 .

, , , „ . “.

„ “   , .

12 „ “. „. “, .

13.00 . „ “   . , .  

  , , - , ,      „. "  .

: www.ohrid.gov.mk

:  1226  
: 09.08.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©