Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ϣ
Untitled Document

300. 000 , ༝ .

༝ ༝ .

.

- 300 000 . ࠠ . . 䠠 .

,

- . , , . . - ༝ .

- . . . . . , , . , . - .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1316  
: 08.08.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©