Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Γ
Untitled Document

„. “ , „ „. , . - - , .

, , „ “, 90 .

  .

„. “ .

30.000, 13.08.2016
„ “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1269  
: 08.08.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©