Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
1 100 Σ .
Untitled Document

, 8. (), 1 100 .

, , - , , „. " .

. „ “.
21 . , , , „ . “. , .

, 1 100 . , .

1 100 . 2016 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1269  
: 05.08.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©