Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

. , . .

- , - . , .

. , , .

- . . , . . . . - .

, , .

- . . 25 , . 3 000 . . . ,   6 , .

60.000 , 66.000 , . .

- . . . 66 90. 000 - - .

.

. ࠠ . . - .

2005 ࠠ , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1319  
: 04.08.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©