Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ĕ
Untitled Document

, , 5 8 , .

, .

5 () 17 . 6, 7 8 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1263  
: 04.08.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©