Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ƣ
Untitled Document

2 , , , , .

, , , , , . , . , , , : . , , , . , . , 2000 , 200 , , . 1903- , . 1903- 72 , , , .

, , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1289  
: 01.08.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©