Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2 -
Untitled Document

, 2 , , .

- ,   è , . - . , , , .
, 1903 1944, , . 1903,     , , .
, , , , , . , - 2- , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1273  
: 01.08.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©