Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- . / , SCBE / .  184.958,00 , 15 .

- - , . (--). - , , , SWOT PESTEL , , ( ), , , , , , - , .

, , 2000 , 8000 , 2000 , 100 - -, 100 , .

- LAK-tive Tourism COSME 2015.

- 356,499.00 233.000,00 . 9 ( , , , ) .  41,131 30.000 . , 15 - .

LAKtive ( 55 ) ༠ .
, 29 1.091.500, , 679.000, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1290  
: 29.07.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©