Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
œ ţ
Untitled Document

„ “ „ “ , .

- . „ “ ,- , .

༝ , :

- , . , 弝 . . „ “ -, .

- . , „ “:

, , , -. „“ . ’ . ’ ( ), . ༝ , , , , . , ,“ .

„ “ „ “. „ 365“ . , „“ .

„ “ 28 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1320  
: 21.07.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©