Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

„ “ .

      ,      .     .

e , , (CO2).

“ “ . 2016 .

„Siti Logistik“ „ 2007“ .

e 3.511.412 , .

.

„ “ 1 142 2. , 1972 .

„ “ 34 , 220 .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1231  
: 18.07.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©