Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ 55.
Untitled Document

, , , 55. , , , , . , , .


- 55 , , , , , , . , , .
, , ,  . , , . , , . , 蠠 ,
- .

, . . , , ⓠ , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1223  
: 08.07.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©