Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

39 (. ̓ .5/2002) 26 (. .8/2007), :
 


11.07.2016 () 11,00 .
            .
            :
           

  
 


55-
 

1. 21.05.2016 .

2. , , .

3. 2016 .

4. .

5. 2016 .

6. 6- , 6.1 1 , , 2014 2019.
 
 


                                                                                                    
                                                                                                                       
                                                                                                                

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1217  
: 06.07.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©