Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Γ
Untitled Document

“ “, . 13 .


„ “,

Ѡ Р

:

1.

2. , , : , .„ “.57 : ;

3. ;

4. 31.07.2016 ;

5.- 08.08.2016.

30.000 , 13.08.2016 „ “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1285  
: 01.07.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©