Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, „“ 堠 .

ࠠ 1300 .

- 420 , 940 . 200 , 630 . 420 , 210 - .

- , , . . , , . , . , , , , - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1293  
: 24.06.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©