Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , , . , , .


, , .


21 . :


- , . , , . . ,    , , .

, :


- . .


, , .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1280  
: 21.06.16

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©