Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 20 30 , , 9- , . , .

,() . , ʼ .
, 18 , 20 , . , , .
, - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1224  
: 16.06.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©