Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

2 2016-2018 , 13.06.2016 
. . , ,   , , .
      
  :


-          .


-            , .


-          . ,   .


-          , .


-          ,, , .


-          , .
-          13.07.2016 .


-              () : , . “ . 57 


-          , Г  .  , .


-          , .


-            30 .


-          30 000 .


-          , , .
 
 
 
 


 
 


-

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1252  
: 13.06.16

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©