Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

,, ’’ - „“.

, .

„ 弝 . , . . , . , . “,  , ༝ .

- , - .
„. “ 16:30 , 17:30 , 18:40 , 19:55 19 , 20 .

„ , , , . , “,  , .
༝ , 9. , - , 23 , , .

„. “ 50 - , - 5.500 .

„ , , .  - , , , , , è , . “,  , .

2011 , . , 弝 .

, - , - - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1236  
: 10.06.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©