Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::
Untitled Document

, , 2016 .
, 15 000 . ,

- „“ ࠠ . „Ohrid calling“ 14 „ “ „ Prodigy . 13 „ “ . 12 . 1 . - .

- 2016 21 %, . 2016 2015 -

, .

- , 15 “ ” . “” , , “ ” . . , , .

. 2014 197 196 754 048 , 2015 219 944 ࠠ 818 175 . .

: www.ohrid.gov.mk

:  1013  
: 03.06.16

Настани

Дек 21 Ден на настава на турски јазик

Дек 21 Патронен празник на ОУ Кочо Рацин

Дек 31 Дочек на Нова Година ПРЕДНОВОГОДИШНА ПРОГРАМА

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©