Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
“
Untitled Document

, , , (), . , .


:


- , , , . . , 弝 . . , , . , . , , , 弝 , , - . , . , , , , , . , , , , . .


, - , ༝ :


- . , . . , . . - .


, , :


- . , .


, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1229  
: 26.05.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©