Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, .


,   , , .


༝ ,     ,   .


90%,     100 .


  , , , .


, , , , , , , , , , , , .


, , , .

 

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1230  
: 25.05.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©