Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 輓 풓 , .

, . : , .

- 2016 . 2016 , , . . 320 2. , . . . 420 2 . 2 700 2 150 - .

- : , , , , . . . - .

, .

- . , . - .

, . . . ༠ . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1312  
: 23.05.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©