Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ ȣ
Untitled Document

, 40 . , .

. 76 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1216  
: 13.05.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©