Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
.. ֔
Untitled Document

“.. ” . “ ” . . “ ” “” “”, “ ” ( ) . “ ” “ ” “” “” “”.

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1226  
: 22.04.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©