Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
111 Σ
Untitled Document

, , , 111. , .

.

- 1902 , , : , , . .
, : , . , , , . , , . : , .
, , . , , , : , , . ... .
, . , 111 ,
- .

, , .

, 19 , , .

24 , - , 11 - , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1285  
: 22.04.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©